Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
ENDEKSLER
ATB 100. Yıl Belgeseli
  pdf video  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Aralık Ocak 2022
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 54.80.252.84
Şuan 15 kişi online
Bugün 244 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 166957
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haberler

BAGEV, FreshAntalya´da gövde gösterisi yaptı
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı BAGEV’in kapsamında kalan iller, Antalya Ticaret Borsası’nın öncülüğünde FreshAntalya’da ortaklaşa stand kurdu.Antalya, Burdur, Isparta ve BAGEV’in fahri üyesi sayılan Afyonkarahisar’ın dördüz standı, fuardaki en renkli standlardan biriydi. Her üç ilin kendine has ürünlerinin sergilendiği standın oluşturulmasında, Antalya Ticaret Borsası öncülük etti. BAGEV olarak ortaklaşa stand kurulmasına, bu illerdeki ticaret borsaları ve ticaret odaları da katkıda bulundu. Aynı zamanda vakfın başkanlığını da yürüten, ATB Başkanı Ali Çandır, vakfın ilgi alanı içinde kalan illerin pek çok konuda ortak çıkarları olduğunu; ortaklaşa yürütülen çalışmaların çok daha ileri boyutlara taşınacağına inandığını söyledi.

Detaylar...

Arslan, Çandır’ı ziyaret etti
Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan Antalya Ticaret Borsası’na kutlama ziyareti yaptı   Ziyarette çiftçi bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, “Ticaret borsalarını kendime yakın bulurum. Tarımın toplumların yaşam-gelişimini sürdürmede ne kadar önemli bir rol oynadığının farkındayım” dedi. Emniyet olarak Antalyalıların huzur ve güvenliği için yirmi dört saat  gayret sarf ettiklerini dile getiren Feyzullah Arslan, huzur kenti Antalya’da sağlanan bu ortamın korunması  ve gelişmesi için kent sakinlerinin verdiği desteğe teşekkür etti. ‘Sektörün önünü açacağız’ Antalya Emniyet Müdürlüğüne yaptıkları başarılı çalışmalar için teşekkür ederek sözlerine başlayan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, polisimizin huzur ve güvenliğin sağlanması için yaptıkları özverili çalışmanın farkında olduklarını, ATB olarak üzerlerine düşen bir görev olursa yerine getirmekten kaçınmayacaklarını söyledi. Antalya Ticaret Borsası’nın kent ve ülke tarımının gelişmesine yönelik projeleri olduğunun altını çizen Çandır, “Hem geçmişten gelen projelerin takipçisi olacağız hem de tarım sektörünün ufkunu açacak yeni projelere imza atacağız” dedi. Ziyaretin sonunda Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan kendi yazmış olduğu  başından geçen komik anıları içeren  ´Gül, güldür, düşündür´ adlı kitabı Borsa Başkanı Ali Çandır’a hediye etti.

Detaylar...

Vasıfsız işçi olan vatandaşlar tarım sektörüne yönelsin’
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Vuraloğlu, Antalya Ticaret Borsasına iade-i ziyarette bulundu. ATB Başkanı Çandır, vasıfsız vatandaşların tarım sektöründen para kazanabileceğini söyledi Başkan’dan bilgi aldı Başsavcı Vuraloğlu Antalya Ticaret Borsası’nın çalışmaları hakkında Başkan Ali Çandır’dan bilgi aldı. Başsavcı Osman Vuraloğlu’nun yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATB Başkanı Ali Çandır, hakim ve savcıların çok kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Adaleti sağlamanın omuzlara yüklediği sorumluluğu kavramaya çalışmanın bile kişiyi etkilediğini belirten Çandır, hakim ve savcılara başarılar diledi. ‘Tarım hak ettiği ilgiyi görmeli’ Tarım sektörüne ilişkin düşüncelerini de Başsavcı Vuraloğlu ile paylaşan ATB Başkanı, “Yüzde 90 katma değere sahip tarım sektörünün ‘stratejik sektör’ olarak hak ettiği ilgiyi görmesi gerekiyor. Ekonomik krizin kendisini  derinden hissettirdiği günümüzde vasıfsız işçi olan vatandaşlarımız tarımdan ekmek parası kazanabilirler” dedi.

Detaylar...

“Komisyoncuları sistemden çıkarırsanız, üretim süreci sekteye uğrar”
ATB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, komisyoncu esnafının sadece pazarlama yapan aracılar olmadığını; aynı zamanda üretim sürecindeki önemli aktörlerden biri olduğunu söyledi. FreshAntalya 2009 Fuarı’ndaki etkinliklerden biri olan “Yaş Meyve Sebze Tedarik Zincirinde İşbirliğinin Geliştirilmesi” başlıklı panele konuşmacı olarak katılan Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, ATB’nin tedarik zincirinde bir işbirliği anlayışı geliştirmeye yönelik projesinin son derece olumlu bir girişim olduğunu belirtti; “Bu işbirliği bütün sektörde bir derlenip toparlanma yaratacaktır. Bazen birbirimizden haberimiz bile olmuyor. Komisyoncuların durumu buna bir örnektir. Zannediliyor ki komisyoncular pazarlama yapan aracılardır. Evet halciler pazarlama işini üstlenir ama gördükleri işlevler bununla sınırlı değil ki! Komisyoncu esnafı aynı zamanda gerek girdi temininde, gerekse faizsiz finansman desteği sağlamada sürekli üreticiyi destekliyor ve üretim sürecini dar zamanda ayakta tutan bir işlev de görüyor. Komisyoncu esnafını bu sistemden çekecek olursanız, üretim sürecinin nasıl etkileneceğini çok iyi hesaplamak lazım. Dolayısıyla, Hal Yasa Taslağı ile ilgili tartışmalarda daha dikkatli olmak gerekiyor. Hallerimiz, sistemin çok kritik bir noktasında hayati bir görev üstleniyor”.

Detaylar...

"Tarım ve gıda sektörleri her zamankinden daha çok desteklenmelidir"
ATB Başkanı Ali Çandır, tarım ve gıda sektörlerinin önümüzdeki birkaç yıllık dönemde her zamankinden daha çok desteklenmesi gerektiğini söyledi. Ali Çandır, Mart ayında Antalya’da gerçekleştirilen FreshAntalya 2009 Fuarı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, bütün sektörlerde daralma yaşanırken; bu iki sektörün, büyüme eğilimini arttıracak olan iki stratejik sektör olarak öne çıkacağını söyledi. Ali Çandır şöyle konuştu; “2009 yılı bütün dünya için ekonomik öngörülerin yeniden ele alındığı bir yıl olacak. Hatta bazı ülkelerde büyüme beklentileri, ekonomik hedefler ve kimi zaman ekonomik büyümeyle ilgili plan ve programlar revize edilecek. Bu süreç içinde tarım ve gıda sektörleri, krizin etkisindeki bütün ülkelerde benzer yaklaşımlarla değerlendiriliyor ve tarım ve gıda sektörleri, ulusal ekonomilerdeki büyüme eğilimini destekleyecek başlıca iki sektör olarak öne çıkıyor. Bu iki iş alanı, gelişme potansiyelini sürdürebilen; bu nedenle desteklenmesi gerektiğine inanılan iki sektördür. Dolayısıyla küresel krizin hüküm sürdüğü günümüz dünyasında Türkiye’nin de benzer bir yaklaşımla tarıma ve tarıma dayalı gıda sektörüne, belki her zamankinden daha çok önem vermesi ve daha çok desteklemesi gerekiyor”.

Detaylar...

Isparta´dan ATB´ye ziyaret
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç,Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ile Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ramazan Nuri Dirik yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle Antalya Ticaret Borsasını ziyaret etti. Antalya Ticaret Borsası yeni yönetim kurulunu tebrik eden başkanlar özellikle BAGEV çerçevesinde yapılacak bölgesel işbirliği ve çalışma konusunda karşılıklı görüş alış-verişinde bulundu. ATB’yi ziyaret eden Oda ve Borsa temsilcilerinin de yeni seçimden çıktıklarını belirten Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Isparta Borsası ile Isparta ve Yalvaç TSO başkan ve yöneticilerine yeni dönemde başarılar diledi. BAGEV’de başkanlık görevini bir süredir yürüten Antalya Ticaret Borsası’nın Kalkınma Ajansının bölgemizde faaliyete geçmesi konusuna büyük önem verdiğini ifade eden ATB Başkanı Çandır,günümüzde havza bazında planlama ile bölgesel kalkınmanın tek çıkış olduğunun farkında olunması gerektiğini söyledi. Çandır, bu konuda lobi çalışmalarının bölgemizdeki tüm oda ve borsaların vereceği destekle Ankara nezdinde artarak süreceğini ve en kısa sürede “kalkınma ajansının” bölgemizde yaşama geçeceğine inandığını kaydetti. Yapılan ziyaretlerin ardından akşam Antalya Ticaret Borsası BAGEV’e üye oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile tanışma ve kaynaşma yemeği düzenledi. Çok sayıda bölge oda ve borsa başkanı ile yönetim kurulu üyesinin katıldığı yemekte bir açıklama yapan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır; “düzenlenen yemeğe sağlanan yüksek orandaki katılım için teşekkür ederek,bizler böyle elele verdiğimiz sürece Batı Akdeniz Bölgesi olarak altından kalkamayacağımız sorun yok.Yeter ki bu birlik ve beraberlik artarak sürsün” dedi.

Detaylar...

"Her komisyoncu için bir ziraat mühendisi!"
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, hal komisyoncularının üretici ile pazar arasında sağlıklı ve işlerliği olan bir bağ kurabilmesi için, bünyelerinde birer ziraat mühendisi çalıştırmaları gerektiğini söyledi. FreshAntalya 2009 Fuarı kapsamında ATB öncülüğünde düzenlenen “Yaş Meyve Sebze Tedarik Zincirinde İşbirliğinin Geliştirilmesi” başlıklı panelde bir konuşma yapan Ali Çandır, yaş sebze ve meyve pazarında piyasa eğilimlerini artık tüketici tercihlerinin belirlediğini hatırlatarak; hangi çeşidin, hangi şartlarda yetiştirilirse ilgi göreceğini uzmanların değerlendirmesine bırakmak gerektiğini kaydetti. Ali Çandır, iç piyasanın en güçlü ve etkili aktörleri olarak toptancı hal komisyoncularının da bu tür bir uzman desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti; “Komisyoncuların beraberlerinde birer ziraat mühendisi çalıştırmaları artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu mühendisler, ürün hangi çeşittir; yetiştirilirken gerektiği gibi bakım görmüş müdür, anlayabilecektir. Dolayısıyla hem ürünün, piyasa eğilimleriyle örtüşüp örtüşmediğini değerlendirebilecek ve pazarlama sürecini kolaylaştıracaklardır; hem de sektörün bütün aktörleri için hayati önem taşıyan izlenebilirlik ve ilaç kalıntısı konularında hal esnafına rehberlik edeceklerdir. Bu konuyu Antalya Ticaret Borsası olarak en az tarım danışmanlığı müessesesi kadar önemsiyoruz”.

Detaylar...

SGK İl Müdürü Selim Erol, Borsa’yı ziyaret etti
Antalya Ticaret Borsası yeni yönetimini kutlamaya yönelik ziyaretler sürüyor. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Selim Erol Antalya Ticaret Borsası’nı ziyaret etti   Antalya’da yaklaşık bir yıl önce göreve başladığını ifade eden SGK İl Müdürü Erol, geçen süreç içinde birleşen üç sosyal güvenlik kurumunun en iyi şekilde işlemesi için kurum olarak özverili bir çalışmanın içinde olduklarını söyledi. Selim Erol yaptıkları çalışmalar kadar, kurumun dışarıdan nasıl gözüktüğünün de kendileri için önemli olduğunu belirterek, gerek hizmet kalitesini ve gerekse kurumun imajını her geçen gün yükseltme gayreti içinde olduklarını belirtti. Erol, Antalya Ticaret Borsası’nın faaliyetlerini önceki dönemde olduğu gibi yeni yönetim döneminde de takip ettiklerini sözlerine ekledi.   Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise, SGK’nın büyük bir dönüşüme imza attığına işaret ederek başladığı konuşmasında, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun çizdiği olumlu profilin göz ardı edilemeyeceğini kaydetti. Çağdaş yönetişimin bir gereği olan şeffaflık ilkesinin ışığında  Borsa’nın ‘yol haritasını’ Antalyalılarla paylaşacaklarının altını çizen Çandır, ”Bir çok güzel projeyi yaşama geçirmeyi hedefliyoruz. Açıklama için zamanlamayı da önemli bulduğumuzu söylemeliyim. Seçim döneminin bu yoğun gündeminin bitmesinin ardından heybemizdeki projeleri; hangi kaynaklarla, ne zaman, ve nasıl yaşama geçireceğimizi insanlarımızla paylaşacağız” dedi.    Ziyaret sırasında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ın yanı sıra Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Doğan, Halil Bülbül ve Genel Sekreter Ahmet Erol Köksalan da hazır bulundu.

Detaylar...

Defterdar Mat destek sözü verdi
Defterdar Hidayet Mat ve yardımcıları Cengiz Zayim ile Mevlüt Özdemir Antalya Ticaret Borsası yönetimini ziyaret etti Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Defterdar Hidayet Mat’tan ‘Tarıma Dayalı İhtisaslaşmış Organize Sanayi Bölgesi’ konusunda destek istedi. Çandır, “kentin turizm sektörü ile birlikte öne çıkan, katma değeri sanayi ürünlerine göre oldukça yüksek ve lokomotif sektör durumundaki tarımın, çağımızın gereksinimlerini yakalaması ve küresel rekabetçi ortamdan kazançlı çıkabilmesi için Tarıma Dayalı İhtisaslaşmış Organize Sanayi Bölgelerinin oluşturulması gerekiyor. Bunun için de Antalya Defterdarlığı’ndan yer tahsisi noktasında destek bekliyoruz” dedi. ‘Üreticilere yakın olmak istiyoruz’ Borsa tarafından yapılan girişimlerin kısa sürede sonuca ulaşmasını temenni ettiklerine işaret eden ATB Başkanı, “Antalya Ticaret Borsası hizmet binasının kent içinden, üretici ve tüccarlarımıza yakın alanlara çıkarılması konusunda da çalışma yürütüyoruz. Bu konuda da Antalya Defterdarlığı’ndan yardım talebinde bulunuyoruz” dedi. Antalya Defterdarı Hidayet Mat ise, “Bu kentte kim taş üstüne taş  koyuyorsa, ona destek olmak benim birinci vazifemdir” dedi. ‘Üzerimize düşeni yaparız’ Mat konuşmasının devamında, 2B ile ilgili çıkan yasanın sonuca ulaşmasının ardından Tarıma Dayalı İhtisaslaşmış Organize Sanayi Bölgeleri için Defterdarlık olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti. Antalya Defterdarı Hidayet Mat, daha küçük ölçekte alana ihtiyaç duyulan hizmet binası ve seans salonlarının yapımı için lazım olan arazi hakkında, gerek kiralama ve gerekse satın alma yoluyla üstlerine düşeni yapmaktan geri durmayacaklarını ifade etti. Ziyaret sırasında ATB Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Recep Özkul, Muhasip Üye Cüneyt Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Ruhi Alpagot, Ata Sönmez ve Borsa Genel Sekreteri Ali Erol Köksalan hazır bulundu.

Detaylar...

FreshAntalya Danışma Kurulu toplandı
Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan FreshAntalya fuarının danışma kurulu toplantısı yapıldı. ATB Başkanı Ali Çandır, “Fuarı sadece mal alıp satılan bir organizasyon olarak görmemeliyiz” dedi   Katılım yüksek oldu 19-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan 3. FreshAntalya 2009 ‘Meyve, Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı’ Danışma Kurulu Toplantısı Antalya İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde yapıldı. Toplantıya Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür, Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi, Antalya Toptancı Hal Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, Antalya Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer katıldı. 6 bin ziyaretçi bekleniyor Toplantıda söz alan ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, fuarla ilgili şu görüşlerini dile getirdi, “FreshAntalya fuarını sadece mal alıp-satılan bir organizasyon olarak değil, bilgi alış verişinin yapıldığı bir fuar olarak görmeliyiz. Tarımın önünün açılması için FreshAntalya’yı desteklemeliyiz”. 19-21 Mart 2009 tarihleri arasında Antalya Expo Center’de gerçekleşecek olan 3. FreshAntalya fuarına 17 ülkeden 122 firma katılım gösterecek. Çok sayıda yabancı firma, fuar kapsamında Türk firmalarla ikili görüşme yapacak. Fuarda seminer ve panel organizasyonları da gerçekleşecek. Fuarı bu yıl 6 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Detaylar...

Vakıf Zeytinliği’nin takipçisi olacağız
Kamuoyunu yakından ilgilendiren Vakıf Zeytinliği’nin ihalesi sözleşmedeki 3. madde nedeniyle iptal oldu.Antalya Ticaret Borsası’nın Vakıf Zeytinliği’nin yakın takipçisi olacağını belirten ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır şu açıklamayı yaptı, “Vakıf Zeytinliği’nin doğal sit alanı özelliği korunarak, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla bu alanın ihalesinin ilan edildiği ilk günden itibaren ihaleye ilgi duyan ve konunun takipçisi olan Antalya Ticaret Borsası, ihaleyi alması durumunda alanda yapacağı çalışmaları ortaya koyan projeyi hazırlamış ve bu projeyi basınımız aracılığıyla halkımızla paylaşmıştı. İhalenin son anda iptal edilmesinin ardından Antalya Ticaret Borsası’nın Vakıf Zeytinliği’ne olan ilgisi ve talebi halen sürmektedir. ATB olarak; oluşturulacak bir konsorsiyum çerçevesinde Vakıf Zeytinliği’nin kente kazandırılması çalışmalarında gösterdiğimiz öncü rolü bundan sonra da sürdüreceğimizin ilgililer ve kamuoyu tarafından bilinmesini önemsiyoruz. Gelecekte yapılacak ihalenin her koşulda takipçisi ve taliplisi olmaya; kurum olarak kentimiz adına ve şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir kişisel çıkar gütmeden devam edeceğiz. Bu konuda hiç kimsenin şüphe duymaması gerektiğinin altını bu vesileyle bir kez daha çiziyor; bizlere sonsuz destek veren meclisimiz, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, basınımız ve Antalya halkına teşekkür ediyoruz”.

Detaylar...

Sütçü, ATB yönetimine başarılar diledi
Vergi Dairesi olarak mükelleflerine en iyi hizmeti, optimum şartlarda sunmaya çaba sarf ettiklerini dile getiren Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Antalya Ticaret Borsası ile kurdukları güzel iletişimin önümüzdeki süreçte gelişerek artacağını söyledi. Antalya’da bulunan sivil toplum kuruluşları ile periyodik toplantılar organize edip, düzenli olarak bir araya gelmek istediklerini ifade eden Sütçü, sorunları birinci ağızdan öğrenmek ve çözmek istediklerini söyledi. Vergi Dairesi Başkanı, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise, yeni yönetim olarak aldıkları bayrağı daha yukarı taşımak için çaba sarf edeceklerini dile getirerek başladığı konuşmasında önümüzdeki süreçte gerçekleştirmeyi düşündükleri projelere ilişkin çalışmaların sürdüğünü, yerel seçim sürecinin ardından bunları kamuoyu ile paylaşmaya başlayacaklarını kaydetti.   Plaket verildi Antalya Ticaret Borsası olarak Vergi Dairesi ile ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiklerine işaret eden Çandır, “Önümüzdeki süreçte düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerde üyelerimizle sizleri bir araya getirmek istiyoruz” dedi. ATB Yönetim Kurulu üyeleri Cüneyt Doğan ve Halil Bülbül’ün de hazır bulunduğu ziyaret, Mahmut Sütçü’nün günün anısına Borsa Başkanı´na verdiği plaketle sona erdi.

Detaylar...