DUYURULAR +Tümünü Gör
Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Ocak Şubat 2020
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 3.214.224.224
Şuan 16 kişi online
Bugün 367 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 116724
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

Antalya Ticaret Borsası KOSGEB Sinerji Odağı hizmete girdi - 18.04.2010

Küçük işletmeler KOSGEB kredilerine daha kolay ulaşacak
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilen desteklerin işletmelere daha hızlı ve etkin ulaştırılabilmesini sağlamak amacıyla Antalya Ticaret Borsası bünyesinde kurulan KOSGEB Sinerji Odağı hizmete girdi. Artık Antalya’daki tüm KOBİ’ler Antalya Ticaret Borsası Sinerji Odağı aracılığıyla KOSGEB desteklerinden daha kolay faydalanabilecek.
 
Antalya Ticaret Borsası ile KOSGEB arasında KOSGEB TİP 1 Sinerji Odağı protokolü imzalandı. KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’ın imzasının bulunduğu protokolü KOSGEB Denizli Merkez Müdürü Kemal Bildiş, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’a teslim etti. Bildiş, “KOSGEB´in, özellikle KOBİ´lerin yapısal değişim ve dönüşümüne imkan tanıyacak proje bazlı destekleme modeline geçişimizde önemli bir araç olacak, sinerji odağının açılışının hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Bundan sonra Antalya’daki tüm KOBİ’lerimiz Antalya Ticaret Borsası Sinerji Odağı aracılığıyla tüm KOSGEB desteklerinden faydalanacaktır” diye konuştu.

 

1 Ocak 2009 tarihinden itibaren özellikle sel, su baskını ve doğal afetler, halk hareketleri, terör gibi olumsuzluklardan etkilenen işletmelere yönelik olarak verilen acil kredi faiz desteğinden şimdiye kadar 147 işletmenin yararlandığını belirten Kemal Bildiş, “Bu kapsamda KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve zarar görmüş olduklarını resmi makamlardan belgeleyen KOBİ’lerimize sağlanacak olan kredinin üst limiti her bir KOBİ için 100 bin TL’dir. Bu programda kullanılacak kredinin, ilk 6 ayı ödemesiz kalanı eşit taksitlerle ödemeli olmak üzere, toplam 24 ay olacak şekilde uygulanacak, Kredi faiz ve kar payının tamamı KOSGEB tarafından karşılanacaktır. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı işletmelerimiz Antalya Ticaret Borsası Sinerji Odağı aracılığıyla acil kredi faiz desteğinden yararlanmaya devam etmektedirler” diye konuştu.

 

CAN SUYU OLACAK

ATB Başkanı Ali Çandır, Antalya’nın ekonomik ve sosyal kalkınmasında KOBİ’lerin önemli bir yeri olduğunu belirterek, KOSGEB kredilerinin KOBİ’lerin rekabet gücünü artıracağını söyledi. Çandır, KOSGEB kredileri sayesinde işletmelerin dünya pazarına açılabileceğini, yeni teknolojileri kullanma imkanına kavuşacağını, insan kaynaklarını geliştirebileceğini, bilgi ve iletişim teknolojilerinden yararlanabileceğini kaydetti.

 

ATB Başkanı Ali Çandır, KOSGEB destek ve kredilerinden Antalya Ticaret Borsası üyelerinin daha fazla yararlanmalarını sağlamak için ATB bünyesinde KOSGEB Sinerji Odağı kurulması için girişimde bulunduklarını söyledi. Çandır, “Yaptığımız girişimler sonucunda Borsamızda KOSGEB Sinerji Odağı hizmete açıldı. KOSGEB’in küçük ve orta boy işletmelere bir çok konuda desteği oluyor. Biz de üyelerimizin bu desteklerden yararlanmasını istiyoruz. ATB KOSGEB Sinerji Odağı sayesinde işletmesini ayakta tutmaya çalışan çok sayıda girişimcinin can suyuna kavuşacağına inanıyoruz. KOSGEB kredilerinden faydalanmak isteyen işletmelerin borsamıza başvurmalarını gerekiyor" diye konuştu.