DUYURULAR +Tümünü Gör
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
ENDEKSLER
ATB 100. Yıl Belgeseli
  pdf video  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Mayıs Haziran 2022
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 172.70.174.179
Şuan 11 kişi online
Bugün 647 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 181179
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

Ali Çandır: “Danimarkalı firmalar alternatif enerji sistemlerini bölgemize getirebilirler” - 5.05.2009

Ziyareti, Danimarka Ticaret Müşavirliği yetkilileri ve Danimarka Fahri Konsolosu Kayhan Öndemir’in de içinde olduğu bir heyetle birlikte gerçekleştiren Keld Christensen, Antalya’nın tarım potansiyelinin farkında olduklarını belirterek, Antalya ile Danimarka arasında tarımsal ticaretin geliştirilmesinin kendileri için önemli olduğunu vurguladı.

Danimarkalı yatırımcılarla Antalyalı işadamlarının bir araya getirilmesinin iki ülke ticaretinin gelişmesinde öncü bir rol üstleneceğine dikkat çeken Christensen; ülkesinin paketleme tesisleri,  makine ekipmanları gibi tarımsal sanayi alanında ileri bir noktada olduğunu söyledi ve bu konuda Antalya’ya yatırım yapılabileceğine işaret etti.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise ziyaret için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Christensen’in bahsettiği tarımsal sanayi yatırımlarının; iklim özelliklerine bağlı üretim biçimi nedeniyle Antalya’dan çok özellikle Isparta ve Burdur bölgeleri için isabetli olacağı kaydetti.

Antalya’nın tarımsal alanda ürettiği birçok ürünü Avrupa’nın değişik ülkelerinde pazarladığını ifade eden Başkan Çandır, Danimarka ile tarımsal ticaretin geliştirilmesi için Antalya Ticaret Borsası olarak gereken katkıyı koymaya hazır olduklarını söyledi. Çandır, ziyaretin son bölümünde Danimarka’nın temiz enerji noktasında geldiği noktanın farkında olduklarına dikkat çekerek, güneş ve rüzgar enerjisi ile ilgili pilot çalışmaların Antalya’da yapılması için Danimarka firmaları ile işbirliğine açık oldukları mesajını verdi. Ali Çandır, ilk yatırım maliyetlerinin önümüzdeki süreçte düşmesi beklenen güneş ve rüzgar enerjisi sistemlerinin kesinlikle Antalya tarımında hak ettiği yeri alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Antalya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı İbrahim Köseoğlu ve Genel Sekreter Ahmet Erol  Köksalan’ın da hazır bulunduğu ziyaretin sonunda ATB Başkanı Ali Çandır konuk başkonsolosa ziyaretleri anısına bir plaket takdim etti.