DUYURULAR +Tümünü Gör
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
ENDEKSLER
ATB 100. Yıl Belgeseli
  pdf video  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Mayıs Haziran 2022
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 172.70.38.39
Şuan 19 kişi online
Bugün 638 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 181174
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

Et sektörü ATB’de toplandı - 13.06.2009

Antalya’da et sektöründe faaliyet gösteren ve bu sektörün sözcülüğünü üstlenen tüm taraflar Antalya Ticaret Borsası’nda bir araya geldi. Toplantıya ATB ve ATSO Canlı Hayvan ve Et Meslek Komiteleri ile Antalya Kasaplar Odası, ANET ve Veterinerler Odası’ndan temsilciler katıldı.

Antalya’da sağlıklı ve kayıtlı hayvan ve et ticaretinin gerçekleştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar ve projelerin tartışıldığı toplantının açış konuşmasını ev sahibi sıfatıyla Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır yaptı. Ali Çandır, ”Et sektörünün bugün yaşadığı sorunların çözümü için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi. Antalya Ticaret Borsası olarak sektör temsilcilerinin katıldığı böyle bir ilk toplantıya ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğun altını çizen Çandır, ”Ortak hareket etme felsefesi ile el ele vererek bu hayati projeyi yaşama geçireceğiz“ diye konuştu.

Katılımcılar, Antalya’nın canlı hayvan ve et ticareti piyasasındaki mevcut dağınık, kaçak ve sağlıksız işleyişin önüne geçmenin yollarını tartıştılar.

Tartışmalar sonunda Tarım İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi nezdinde yasal denetim mekanizmalarının işletilmesi için girişimlerde bulunulmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca Antalya Ticaret Borsası koordinasyonunda ilgili tarafların temsilcileri ile daha önce başlanan Canlı Hayvan Borsası Projesi’nin; bünyesinde kesim, borsa, işleme, depolama ve sağlık birimleri de olmak üzere bütünleşik ve organize bir kompleks olarak güncelleştirilmesine karar verildi.

Toplantıda projenin hayata geçirilmesi konusunda öncelikli sorun olarak gündemde bulunan arazi tahsisinin gerçekleştirilmesi için çalışmaların hızlandırılması ve Kömürcüler mevkiindeki yerin tahsisinin yapılması istendi. Ayrıca bütün ilgili kurumların ve tarafların, toplantının amacı ve hedefi doğrultusunda birlikte hareket etmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Öte yandan Haziran ayı ATB Forum etkinliğinin bu konuya ayrılmasına ve  Antalya ile sınırlandırılmayıp Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar illerini de kapsayan bölgesel bir proje olarak tartışılmasına, değerlendirmelerin bu kentlerden gelecek temsilcilerle birlikte yapılmasına karar verildi.