DUYURULAR +Tümünü Gör
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
ENDEKSLER
ATB 100. Yıl Belgeseli
  pdf video  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Mayıs Haziran 2022
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 172.70.175.136
Şuan 59 kişi online
Bugün 637 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 181174
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

‘Tarımda küçük işletme kalmasın’ Yalvaç’ta! - 12.02.2010

Toplantıya Yalvaç Kaymakamı Nevzat Taşdan, Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram, Sücüllü Belediye Başkanı Şenel Özkanlı, Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanı İbrahim Turgutalp, ATB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, Ziraat Bankası Yalvaç Şube Müdürü Erkan Akgün ve Ziraat Bankası Şarklikaraağaç Şube Müdürü Gülhanım Demirci katıldı.

Toplantıda konuşan Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram, Yalvaçlıların birlikte hareket etme alışkanlığını henüz geliştirmediklerini söyledi, "Yalvaç halkı çok ferdiyetçi davranıyor. Bir araya gelseler çözebilecekleri bir sürü sorun var; yıllardır uğraşıyoruz ama çözüme gidemiyoruz. Aklımız gözümüzde. Görmeden asla ikna olmuyoruz. Bugün Ziraat Bankası ve BAGEV´in öncülük ettiği bu çalışma bir kere daha öneriyor; birleşelim, güç birliği yapalım daha çok kazanalım. Biz belediye olarak bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Toplu hayvancılık tesisi ve yumurta üretim çiftliği gibi çok ortaklı bazı projelerimiz var. Belki örnek oluruz."


Tarım sektörünün Türkiye’de dünyanın en yüksek girdi maliyetleriyle çalışmak durumunda bırakıldığını ifade eden Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, toplantıdaki konuşmasında, “Tarımın gelir getirici özelliği giderek azalmıştır. Bu proje üreticinin, üzerindeki bu muazzam yükü hafifletecek formüller bulmayı amaçlamaktadır. Çiftçilerimiz artık küçük ölçekli işletmelerle çocuklarına bir gelecek kuramayacaklarını kabullenmeli ve projemizin önerdiği güçbirliği anlayışını benimsemelidir” dedi.


Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanı İbrahim Turgutalp de yaptığı konuşmada, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, “Ziraat Bankası´nın, tarım sektöründe kuruluş misyonu çiftçiyi desteklemektir. Devletin sağladığı sübvansiyon ve uygun kredi koşullarını sizlerle yakinen paylaşmak; öneri ve görüşlerinizi rahatlıkla sunabildiğiniz bir platform oluşturmak istiyoruz. Dört yıl önce Yalvaç’a ilk kez geldiğimde bölgede verilmiş kredi miktarı bugünkü değerle 800 bin Liraydı. Bugün bu rakam 24 milyon Liraya çıkmış durumda. Ancak potansiyelimiz bu değerin hala çok yükseğindedir. Bizler, mevzuatımız doğrultusunda ve Ziraat Bankası’nın belirli prensipleri çerçevesinde mümkün olan her türlü kolaylığı sağlamaya gönüllüyüz. Bizim misyonumuz bu” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından başlayan panelde, Ziraat Bankası Antalya Tarımsal Bankacılık Şube Müdürü Hasan Güdek, ‘Ziraat Bankası’nın sağladığı kredi kaynaklarıyla, tarımsal yatırımlar’ hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Gülköy Genel Müdürü Süleyman Dağlı da panele, ‘Hayvancılık yatırımlarında örgütlü olmanın girdi maliyetlerine ve pazara sağladığı avantajlar’ başlıklı sunumuyla katıldı. Emekli Öğretim Görevlisi ve Elma Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Abdullah Kankaya ise ‘Modern meyve bahçe tesisinde ekonomik işletme büyüklüğü ve pazar talepleri’ hakkındaki sunumunu gerçekleştirdi. Sunumların ardından toplantıya katılan üreticiler panelistlere çeşitli sorular sorma imkanı da buldular.