DUYURULAR +Tümünü Gör
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
ENDEKSLER
ATB 100. Yıl Belgeseli
  pdf video  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Mayıs Haziran 2022
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 172.70.174.233
Şuan 32 kişi online
Bugün 650 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 181179
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

“Tarımda küçük işletme kalmasın” Projenin Eğirdir toplantısı 200’ü aşkın katılımcıyla gerçekleşti - 23.02.2010

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı´nın hazırladığı ve Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanlığı ile Antalya Tarımsal Bankacılık Şubesi tarafından desteklenen Batı Akdeniz Sohbetleri Tarım Toplantıları Projesi’nin Isparta ayağı, Eğirdir’de düzenlenen toplantı ile tamamlandı. Projenin Eğirdir organizasyonu, yaklaşık 200 kişilik katılımla yoğun ilgi gören bir toplantı oldu.

Eğirdir toplantısına Kaymakam Halil Serdar Cevheroğlu, Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Adar, T.C. Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanı İbrahim Turgutalp, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Bülbül, Ziraat Bankası Eğirdir Şube Müdürü Mustafa Doğan, Ziraat Bankası Yalvaç Şube Müdürü Erkan Akgün, Ziraat Bankası Şarkikarağaç Şube Müdürü Gülhanım Demirci, kooperatif ve birlik yöneticileri ile çiftçiler katıldı.

Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Adar da, artık küçük ve parçalı alanlarda yapılan tarımsal üretimin ekonomik olamadığını ifade ederek, "Önemli olan artık büyük alanlarda, modern tarımsal üretim teknikleri ile birim alandan ürünü daha ucuza mal ederek daha fazla fiyata satmaktır. Tarımda küçük işletme kalmasın söyleminin hedefi, tarımsal üretim ve ticarette yerel güçbirliği oluşturmak ve pazarın sorunlarına çözüm bulmaktır."

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Bülbül, Eğirdir’in Türkiye’de proje mantığını  uygulayan nadir ilçelerden biri olduğunu ifade ederek, "Eyüpler Köyü eski Muhtarı Eyüp Doğan´ın söylediği gibi arazileri birleştirmek zorunda değiliz; ancak kafaları birleştirmemiz gerekiyor. Biz de düşünce için çabalıyoruz" diye konuştu.


Konuşmaların ardından başlayan paneli Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanı İbrahim Turgutalp yönetti. Ziraat Bankası Antalya Bölge Başkanlığı Krediler Müdür Yardımcısı Necdet Avanoğlu, Ziraat Bankası´nın sağladığı kredi kaynaklarıyla tarımsal yatırımlar konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Aşkın, modern meyvecilik yatırımlarının avantajları, iç ve dış pazar talepleri, üretimde pazarın beklentileri konulu sunumunu panele katılanlarla paylaştı. Gülköy Genel Müdürü Süleyman Dağlı ise, hayvancılık yatırımlarında örgütlü olmanın pazara sağladığı avantajlara değindi. Ankara’dan gelerek toplantıya katılan Türkiye Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan da, panel konuşmacısı olarak bir sunum gerçekleştirdi. Yüksel Tavşan, yaş sebze ve meyvede iç pazar talepleri ve üretici örgütlenmelerinin pazara etkileri konusunda görüş ve önerilerini dinleyenlerle paylaştı.