TOBB Logo ISO 9000 LOGO ISO 10002 LOGO
Online İşlemler
USD 18,7832
EUR 20,3228
İMKB 5.207,67
ALTIN 1.158,2390
Antalya 19⁰C
X

ANTALYA ODA VE BORSALARDAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ELİ

06/02/2023
ANTALYA ODA VE BORSALARDAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ELİ

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde de ağır yıkıma neden olan deprem felaketinin ardından harekete geçen Antalya’daki oda ve borsalar ile Organize Sanayi Bölgesi, yardım kampanyası başlattı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Ticaret Borsası, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası, Kumluca Ticaret Borsası ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi koordinasyonunda deprem bölgesindeki vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için yardım malzemeleri toplanacağı duyuruldu.

GÖNDERİLECEK MALZEMELER

ANFAŞ Antalya EXPO Center’da toplanarak afet bölgesine ulaştırılacak olan yardımlarda öncelikle kabul edilecek malzemeler belirlendi. Yardımda bulunmak isteyenler, eldiven, mont, bere, çocuk mont ve kışlık giysi, tüplü katalitik soba, yatak battaniye, powerbank, gıda kolisi, çocuk bezi, çocuk maması, hijyenik ped, temizlik ve hijyen malzemelerini ANFAŞ EXPO Center’a ulaştırabilecek. Yardımda ikinci el ve kullanılmış malzemenin kabul edilmeyeceği vurgulandı.

Kampanyaya destek vermek isteyenlerin “DEPREM” yazarak 1866’ya 20 TL değerinde SMS gönderebileceği de kaydedildi.

BAŞKANLARDAN ÇAĞRI: YARALARI BİRLİKTE SARALIM

ATSO ve OSB Başkanı Ali Bahar, depremin yarattığı yıkım ve can kaybının her geçen dakika ağırlaştığını belirterek, bölgedeki depremzedelerin yaralarının sarılması gerektiğini kaydetti. Antalya oda ve borsalar olarak birlikte hareket ederek bölgenin acil ihtiyaçları için yardım kampanyası başlattıklarını belirten Bahar, herkesi kampanyaya katkı koymaya davet etti.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Türkiye’nin deprem gerçeğiyle bir kere daha en ağır şekilde yüzleştiğini belirterek, felaketin yaralarının birlikte sarılabileceğini kaydetti. Çandır, bölgenin ihtiyaçları belirlenerek başlattıkları kampanyada toplanacak malzemelerin en kısa sürede depremzedelere ulaştırılacağını söyledi.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Özen, ağır yıkıma ve çok sayıda can kaybına neden depremin yaralarını sarmak için bütün imkanları seferber edeceklerini söylerken, bağış çağrısında bulundu.

Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş, kış şartlarında yaşanan depremin ardından depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda kampanya başlattıklarını belirterek, vatandaşları kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Haberler'e geri dön