Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Haziran Temmuz 2020
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 3.237.22.39
Şuan 20 kişi online
Bugün 362 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 124525
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haberler

‘Kampüsten İşe..!’ projesi hayata geçiyor!
ATB Gençlik Grubu, ‘Kampüsten İşe’ projesi ile Dünya Bankası Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması’nda dereceye girdi. Proje koordinatörü İsmail Ersin Arslan, aldığı ödülü ATB Başkanı Ali Çandır’a sundu. Dünya Bankası, projenin uygulanması için 20 bin Dolar bütçe ayırdı. Dünya Bankası Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması Türkiye 2009 sonuçlandı. Yarışmaya ‘Kampüsten İşe’ projesiyle katılan Antalya Ticaret Borsası Gençlik Grubu önce 792 proje arasında ilk 80’e girerek final değerlendirmesine katılma hakkı kazandı. Final değerlendirmesinde de 20 proje arasına girerek ödül kazandı. ATB Gençlik Grubu adına İstanbul’a giderek ödülü alan Proje Koordinatörü Akdeniz Üniversitesi öğrencisi İsmail Ersin Arslan, ödülü ATB Başkanı Ali Çandır’a sundu. ‘Kampüsten İşe’ projesi Temmuz ayında başlayacak ve 12 ay devam edecek. Yarışma ve proje hakkında bilgi veren ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır şöyle konuştu, “Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması, Dünya Bankası destekli bir yarışmadır. Küresel, bölgesel ve ulusal ölçekte düzenlenen yarışma, farklı ve yenilikçi fikirleri desteklemeyi amaçlar. Esas itibariyle bir hibe programıdır ve temel değerlendirme kriterleri; yenilikçilik, gerçekçilik, uygulanabilirlik ve yinelenebilirliktir.” Önce anket çalışması yapıldı Ali Çandır sözlerini şöyle sürdürdü, “Proje kapsamında birçok faaliyet, mekan olarak Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde gerçekleştirilecek. Ziraat fakültesi, forum toplantılarına akademik destek verecek, aynı zamanda staj yapacak öğrencilerin seçiminde de rehberlik edecek. ‘Kampüsten İşe’ başlıklı proje için ATB Gençlik Grubu, önce ATB üyesi 250 firma yetkilisi ile görüşmeler yaptı ve bir anket çalışması gerçekleştirdi. Anket sonuçları çerçevesinde, istihdam konusunda sektörün belli başlı ihtiyaçları tespit edildi ve projenin temeli de bu veriler üzerine kuruldu.” Projenin hedeflerini anlatan Proje Koordinatörü Akdeniz Üniversitesi İsmail Ersin Arslan ise şu bilgileri verdi, “Her öğrencinin 10 hafta boyunca, haftada 3 gün yenilikçi staj eğitim modeli kapsamında staj görmesini sağlayacak düzenlemeler yapılacak. Kurulacak olan kariyer danışma ofisi ile iş ve meslek danışmanlığı hizmeti verilecek. Antalya bölgesinde 16-24 yaş aralığındaki genç işgücü için istihdam haritası oluşturmak üzere veri tabanı derlenecek. Öğrencilerin sektörel donanımlarını ve kendilerini geliştirmelerini sağlayacak imkanlar yaratılacak.” Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Prof. Dr. Osman Karagüzel’in de katıldığı toplantıda Proje Koordinatörü İsmail Ersin Arslan’a bir dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Detaylar...

Et sektörü ATB’de toplandı
Antalya’da et sektöründe faaliyet gösteren ve bu sektörün sözcülüğünü üstlenen tüm taraflar Antalya Ticaret Borsası’nda bir araya geldi. Toplantıya ATB ve ATSO Canlı Hayvan ve Et Meslek Komiteleri ile Antalya Kasaplar Odası, ANET ve Veterinerler Odası’ndan temsilciler katıldı. Antalya’da sağlıklı ve kayıtlı hayvan ve et ticaretinin gerçekleştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar ve projelerin tartışıldığı toplantının açış konuşmasını ev sahibi sıfatıyla Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır yaptı. Ali Çandır, ”Et sektörünün bugün yaşadığı sorunların çözümü için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi. Antalya Ticaret Borsası olarak sektör temsilcilerinin katıldığı böyle bir ilk toplantıya ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğun altını çizen Çandır, ”Ortak hareket etme felsefesi ile el ele vererek bu hayati projeyi yaşama geçireceğiz“ diye konuştu. Katılımcılar, Antalya’nın canlı hayvan ve et ticareti piyasasındaki mevcut dağınık, kaçak ve sağlıksız işleyişin önüne geçmenin yollarını tartıştılar. Tartışmalar sonunda Tarım İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi nezdinde yasal denetim mekanizmalarının işletilmesi için girişimlerde bulunulmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca Antalya Ticaret Borsası koordinasyonunda ilgili tarafların temsilcileri ile daha önce başlanan Canlı Hayvan Borsası Projesi’nin; bünyesinde kesim, borsa, işleme, depolama ve sağlık birimleri de olmak üzere bütünleşik ve organize bir kompleks olarak güncelleştirilmesine karar verildi. Toplantıda projenin hayata geçirilmesi konusunda öncelikli sorun olarak gündemde bulunan arazi tahsisinin gerçekleştirilmesi için çalışmaların hızlandırılması ve Kömürcüler mevkiindeki yerin tahsisinin yapılması istendi. Ayrıca bütün ilgili kurumların ve tarafların, toplantının amacı ve hedefi doğrultusunda birlikte hareket etmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Öte yandan Haziran ayı ATB Forum etkinliğinin bu konuya ayrılmasına ve  Antalya ile sınırlandırılmayıp Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar illerini de kapsayan bölgesel bir proje olarak tartışılmasına, değerlendirmelerin bu kentlerden gelecek temsilcilerle birlikte yapılmasına karar verildi.

Detaylar...

Antalya’da festival coşkusu
Her yıl renkli görüntülere sahne olan ‘Çiçek Festivali’nin 5.si yine coşku içinde kutlandı. Valilik, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi, Antalya İhracatçı Birlikleri, Antalya Ticaret Borsası, İnterflora ve Çiçek Tanıtım Grubu’nun desteğiyle düzenlenen 5. Çiçek Festivali, Antalya ile bütünleşti. Etkinlikler, çiçeklerle süslenen araçların Kepez Belediyesi’nin önünden start almasıyla başladı. Protokol çiçek dağıttı Antalya’da bu yıl 5.si düzenlenen ‘Çiçek Festivali’ çerçevesinde yapılan kortej, büyük ilgi gördü.  Cumhuriyet Meydanı´nda sona eren kortej sırasında protokol üyeleri ve mankenler, vatandaşlara çiçek dağıttı. Festival çerçevesinde Cumhuriyet Alanı’nda ‘Çiçek Dizayn Yarışması’ düzenlendi. Konuşmaların ardından festivale katkıda bulunan kurum, kuruluş ve firmalara teşekkür plaketi verildi. Gecenin sonunda Can Afacan Antalyalılara bir konser verdi.

Detaylar...

Borsa liseleri 9. mezunlarını verdi
ATB Başkanı Ali Çandır, törende yaptığı konuşmasına, iki seçkin eğitim kurumunu Antalyalılara kazandıran önceki yönetim kuruluna ve önceki borsa meclisine teşekkür ederek başladı. Ali Çandır konuşmasını şöyle sürdürdü, “Yaşama yeni bir başlangıç yapan gençlerimize başarılar diliyorum. İyi bir gelecek için çok çalışmak ve kendimize güvenmek zorundayız. Böyle kaliteli eğitim veren okulların, genç kuşaklara hem çalışkan olmayı; hem de kendine güven duygusunu aşıladığına inanıyorum.” Mezun olurken dereceye giren öğrenciler, Antalya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Okul Müdürü Sadık Alkan da her iki liseye sağladıkları katkılar için ATB Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanlarına birer plaket sundu. 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında şu öğrenciler derece aldılar; Borsa Anadolu Meslek Lisesi: 1-Aziz Durmaz 2- Aygül Esen 3- Oğuzhan Bakır Borsa Ticaret Meslek Lisesi: 1- Muharrem Mert Tıhlıs 2- Mikail Yüksel 3- Şükriye Hande Hancıoğlu

Detaylar...

Çandır, Mayıs ayı rakamlarını değerlendirdi
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Ali Çandır, aylık enflasyon rakamlarını bölge ve ülke açısından değerlendirmeye devam ediyor. Açıklanan Mayıs 2009 enflasyon rakamlarının ardından rakamları değerlendiren BAGEV Başkanı Ali Çandır, “Aylık ve yıllık ÜFE (Üretici Fiyatları) ve TÜFE (Tüketici Fiyatları) bakımından bir bütün olarak değerlendirildiğinde; hem ülke geneli, hem de Batı-Akdeniz Bölgesi için dibi bulduğumuzu gösteren bir eğilimi işaret etmektedir. Dolayısıyla yılın geri kalan kısmında enflasyon, ilk beş aydaki TÜFE’de %50’lik ve ÜFE’de de %125’lik düşme hızını bir daha yakalamayacağı gibi yıl sonunda, bugünkünden daha yüksek bir enflasyon yaşanmış olması muhtemeldir. Zira, geçen yılın ikinci yarısında yaşanan aylık enflasyonlar genel olarak son derece düşük seyretmişti. Özellikle ÜFE’de yıl sonu enflasyonu şimdiki gibi eksi değil, TÜFE’nin altında ve artı bir düzeyde gerçekleşmesi beklenmelidir. ÜFE’de böylesi artışların yaşanması ise TÜFE’ye ilerleyen dönemlerde tetikleyici etkiler yapabilecektir” dedi.   ‘Fiyat artışları devam edebilir’ Yılbaşından bu yana Batı Akdeniz bölgesinde enflasyon ateşinin hızla yükseldiğini ve %1.7 olan ülke ortalamasının 2.5 kat üzerinde,  %3.6 düzeyinde seyrettiğini, 26 bölgeli enflasyon liginde bölgemizin en yüksek fiyat artışı yaşanan 3. bölge olduğunu hatırlatan BAGEV Başkanı Ali Çandır açıklamasını şöyle sürdürdü, “Geçmiş yıllardaki deneyimler ve turizmdeki hareketlenme dikkate alınırsa, fiyat artışlarında tetikleyici etkiler yaşanabilir. Tüketici enflasyonu (TÜFE); Mayıs ayında ülke geneli için %0.64 oranında Nisan ayına göre 32 katlık, geçen yılın Mayıs ayına göre ise 2.5 katlık bir artış ile gerçekleşmiştir. Antalya-Burdur-Isparta illerinden oluşan Batı Akdeniz bölgemizde ise TÜFE, %1.55 oranı ile ülke genelinin 2.5 kat üzerinde gerçekleşmiştir. Geçen ayki on katlık yüksekliğe göre nispi düşük kalsa bile, 26 bölgeli enflasyon liginde bu ay bölgemiz, fiyat artışında Tekirdağ’dan sonra ikinci sıraya yükselmiştir. Son birkaç aydır ülke ortalamasının üzerinde fiyat artışları yaşayan bölgemizde bu eğilimin, önümüzdeki aylarda da devam etmesi beklenmektedir. Toplam 12 kalemden oluşan harcama grubundan, ortalama enflasyona göre, bölgemizde sadece üç kalemde düşük bir enflasyon yaşanmış, bunların içerisinde de Eğitim kalemi dikkat çekici düzeyde düşük çıkmıştır (ülke ortalaması %0.7 iken, Batı-Akdeniz Bölgesi %0.1 olmuştur).    ‘ÜFE’de rekor kırıldı’ Geri kalan harcama kalemleri içerisindeki gıda kalemi, ülke ortalaması olan %0.19’dan 8 kattan fazla bir fiyat artışı ile %1.55 düzeyinde gerçekleşmiştir. Bölgemizdeki Mayıs ayı enflasyonunu azdıran en önemli harcama kalemi Gıda ve alkolsüz içkiler olmuştur. Zira, hem ortalamaya göre en yüksek artış burada yaşanmış, hem de enflasyon sepeti içerisinde %28 ile en yüksek ağırlığa sahip bulunması belirleyici olmuştur.Yıllık üretici (ÜFE) enflasyonunda Mayıs ayı itibariyle yeni bir rekor kırılmıştır.  TÜİK tarafından ilan edilen %-2.46’lık fiyat düşüşünün en önemli nedeni, geçen ayda işaret ettiğimiz gibi, %2.12’lik 2008 yılı Mayıs ayı enflasyonunun yıllık hesaptan çıkmış olmasıdır. Diğer taraftan Mayıs ÜFE’nin %-0.05 ile sıfıra yakın seyretmiş olması da bu rekor düşüşe etkisi olmuştur. Ancak önümüzdeki aylar dikkate alınırsa yıllık ÜFE’de yaşanan bu düşüşler, yerini ciddi yükselişlere bırakacaktır. Üstelik Mayıs ayında bile Tarım ürünleri %3.7’lik fiyat artışı göstermiştir. ÜFE’nin sıfıra yakın çıkmasındaki en önemli etken, elektrik-gaz-su sektöründe yaşanan %-11.5’luk fiyat düşüşü olmuştur. Ancak bu seyrin kalıcı olması sonraki aylarda yaşanan çok düşük ÜFE oranları dolayısıyla mümkün gözükmemektedir. Merkez Bankasının bundan sonraki faiz kararları, yılın ikinci yarısında yaşanacağını tahmin ettiğimiz enflasyon yükselmeleri dolayısıyla, iniş yönlü olmaktan çok mevcudu koruyucu yönde olacaktır. Zira, Merkez Bankası’nın gecelik faizi ile tahvil-bono faizleri arasında ciddi farklar hala devam ederken, tüketici ve ticari kredi faizleriyle ise fahiş farklar yaşanırken, Merkez Bankasının faiz düşürmeye devam etmesi, ekonomik hayata hiçbir etkisi olmayan sembolik kararlar olarak algılanma risklerini bünyesinde barındıracaktır”.

Detaylar...

5. Çiçek Festivali çelenk bırakma töreniyle başladı
5. Çiçek Festivali Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreniyle başladı.   Festival tertip komitesi adına Antalya İhracatçı Birlikleri Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na bir çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından, o sırada Cumhuriyet Meydanı’nda gezen turistlere çiçekler takdim edildi. Festivale destek veren kurum ve kuruluşların temsilcileri, turistlere hem çiçek dağıttı hem de festival hakkında bilgi verdi.

Detaylar...

Çiçek festivalinde 1 milyon karanfil dağıtılacak
30 Mayıs’ta gerçekleşecek olan 5. Çiçek Festivali’nin tanıtım toplantısı ATSO sosyal tesislerinde yapıldı. Birçok etkinliğin yer alacağı festivalde 1 milyon karanfil dağıtılacak   ‘Festivalin ufku genişledi’ Bu yıl 5.’si yapılacak olan ‘Çiçek Festivali’nin tanıtım toplantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) sosyal tesislerinde yapıldı. Toplantıya Festival Tertip Komitesi’nde yer alan Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi, Antalya Ticaret Borsası, Antalya İhracatçı Birlikleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve İnterflora’dan temsilciler katıldı. Tertip Komitesi adına konuşma yapan Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğu, festivalin her yıl ufkunu genişlettiğini söyledi. ‘1 milyon karanfil dağıtılacak’ 5. Çiçek Festivali’nde 1 milyon karanfil dağıtılacağını belirten Bağdatlıoğlu, “Bu yılki Çiçek Festivali EXPO 2014 öncesi Antalya’ya büyük tecrübe sağlayacaktır. Amacımız çeşitli ekonomik ve sosyal sıkıntıların arasında, insanlarımıza bir tebessüm, küçük bir mutluluk vermek” diye konuştu. Festivalin önümüzdeki yıldan itibaren uluslararası boyuta taşınması için şimdiden çalışmaların başlatıldığını belirten Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ise şöyle konuştu; ‘Uluslararası alana taşıyacağız’ “Antalya ile özdeşleşen çiçek festivalinin bu yıl daha renkli görüntülere sahne olacağına inanıyorum. Antalya’daki sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek bu organizasyonun gerçekleşmesi için büyük katkı sağladılar. Gerek kortej geçişi olsun, gerekse çiçek dağıtımı olsun, Antalyalıları mutlu edecek bir festival olacağına inanıyorum. Festivalin önümüzdeki yıl daha kapsamlı olması ve uluslararası alana taşınması için şimdiden çalışmalara başladık.”

Detaylar...

ATB Başkanı Çandır, Alara Fidan’ın ‘Bahçe Günü’ne katıldı
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Alara Fidan’ın ‘Bahçe Günleri’ etkinliğini gerçekleştirdiği üretim tesisini ziyaret etti. Alara’nın Antalya’ya yapmış olduğu yatırımın çok değerli olduğunu belirten ATB Başkanı Ali Çandır, “Antalya’da Mayıs ayına kadar sebze hasadı, mayıs ayından sonrada meyve hasadı başlıyor. Alara bu çalışması ile 12 ay üretime örnek olmuştur” dedi. ‘Sahil meyveciliğini tanıtıyoruz’ Çandır, sözlerini şöyle sürdürdü, “ATB olarak bizde sahil meyveciliğini yaymaya ve tanıtmaya çalışıyoruz. Bu konuda Alara bize örnek teşkil ediyor”. ATB’nin sahil meyveciliğini tanıtma projesine sıcak baktıklarını belirten Alara Fidan CEO’su  Yavuz Taner ise, “Bizlerde bu çalışmanın genişlemesi için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Başkan  Çandır, daha sonra Alara Fidan’ın üretim tesisini gezdi.

Detaylar...

ATB Başkanı Çandır, Alara Fidan’ın ‘Bahçe Günü’ne katıldı
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Alara Fidan’ın ‘Bahçe Günleri’ etkinliğini gerçekleştirdiği üretim tesisini ziyaret etti. Alara’nın Antalya’ya yapmış olduğu yatırımın çok değerli olduğunu belirten ATB Başkanı Ali Çandır, “Antalya’da Mayıs ayına kadar sebze hasadı, mayıs ayından sonrada meyve hasadı başlıyor. Alara bu çalışması ile 12 ay üretime örnek olmuştur” dedi. ‘Sahil meyveciliğini tanıtıyoruz’ Çandır, sözlerini şöyle sürdürdü, “ATB olarak bizde sahil meyveciliğini yaymaya ve tanıtmaya çalışıyoruz. Bu konuda Alara bize örnek teşkil ediyor”. ATB’nin sahil meyveciliğini tanıtma projesine sıcak baktıklarını belirten Alara Fidan CEO’su  Yavuz Taner ise, “Bizlerde bu çalışmanın genişlemesi için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Başkan  Çandır, daha sonra Alara Fidan’ın üretim tesisini gezdi.

Detaylar...

Vali’den festivale büyük destek
Çiçek Festivali Tertip Komitesi, basın toplantısının ardından Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti. Çiçek festivalinin Antalya’ya mal olduğunu ve bu durumun kendisini gururlandırdığını belirten Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, “Çiçek Festivali EXPO 2014 öncesi Antalya’ya tecrübe kazandıracaktır. Festivalde üreticilerin çiçekleri dağıtılacak. Ben evlerde yetişen çiçeklerin de festival kapsamında dağıtılmasını istiyorum” dedi.

Detaylar...

5. Çiçek Festivali 30 Mayıs’ta
Her yıl coşku içinde geçen Çiçek Festivali’nin 5.si bu sene 30 Mayıs tarihinde yapılacak. Önceki yıllarda birbirinden renkli görüntülere sahne olan festivalde kortej geçişi ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festivali Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi, Antalya Ticaret Borsası, Antalya İhracatçı Birlikleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, İnterflora ve Çiçek Tanıtım Grubu Oluşumu destekliyor. Cuma günü Cumhuriyet Meydanı Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başlayacak festivalin 30 Mayıs Cumartesi günkü programında şu etkinliler yer alıyor:   Saat 16.00: Kortej (Kepez Belediyesi önü – Tramvay Yolu – Cumhuriyet Meydanı Saat 16.30 Cumhuriyet Meydanı etkinlikleri (çiçek dağıtımı, çiçek dizayn yarışması, çiçek figürleri yapımı ve sergisi, ödül töreni) Saat 20.30: Festival gecesi (protokol konuşmaları, plaket takdimi, konser)

Detaylar...

Buğday hasadı başladı, sorunlar su yüzüne çıktı
Buğday hasadının başlaması ve beraberinde getirdiği sorunlar Antalya Ticaret Borsası’nda yapılan toplantıda tartışıldı. Sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda önemli kararlar alındı   Buğday hasat döneminde yaşanan sıkıntılarla ilgili sektörel toplantı Antalya Ticaret Borsası’nda yapıldı. Toplantıya, ATB üyeleri,  Tarım İl ve İlçe Müdürlüğü temsilcileri, Batı Akdeniz Biçerdöver Birliği Başkanı, tüccarlar ve firma temsilcileri katıldı. Hasat öncesi buğdayda yaşanan sıkıntıların konuşulduğu toplantıda, tüccarlar ve firmalar sorunlarını dile getirdi. Büyük sorun süne Toplantıda söz alan ATB Başkan Yardımcısı İbrahim Köseoğlu, buğday hasadından önce süne sorununa çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Bu sene süne mücadelesinde başarısız bir dönem geçirdiklerini belirten Köseoğlu, “Süne en büyük sorunumuz. Buğday hasadında sorunların çözüme kavuşması için  bölgeye has tohum çeşitlendirmesi yapılmalı, çiftçi eğitilmeli, biçerdövercilerle olan sıkıntılar giderilmeli, biçimden önceki yağmur sorunu giderilmeli” dedi. ‘Çiftçi kendini denetlemeli’ Hasat öncesinde ve sonrasında köylerde bilgilendirme toplantısı yapıldığını fakat köylülerin bu toplantılara fazla ilgi göstermediğini belirten Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Ali Ulvi Büyüksoy ise şöyle konuştu, “Teşkilatımız  arazileri yeteri kadar denetleyemeyebilir. Bu nedenle çiftçilerin kendi kendilerini denetlemelerini bekliyoruz”. Toplantıda söz alan Batı Akdeniz Biçerdöver Birliği Başkanı Kadir Sarıcalar, birlik üyelerinin dönüm başına aldığı ücretin yeterli olmadığı söyledi.   Alınan kararlar Yapılan toplantının ardından şu kararlar alındı: Rutubetli buğdayın hasat edilmemesi, Antalya bölgesine has tohum çeşitlendirmesinin yapılması, erken hasat yapılmaması, çiftçilerin eğitilmesi, depoların temizlenmesi, biçerdöver ve kullanıcılarının denetlenmesi, sünenin yoğun olduğu bölgelerde mücadelenin tarım il ve ilçe müdürlüğü tarafından yapılması. 

Detaylar...